Foto: se svolením Instagram

Instagram brzy umožní vytvářet ankety v komentářích k příspěvkům

Instagram začal některým uživatelům umožňovat vytváření anket v komentářích k příspěvkům. Adam Mosseri, šéf Instagramu, oznámil tento test na svém kanálu s tím, že ankety lze přidávat do komentářů jak k běžným příspěvkům ve feedu, tak k příspěvkům v rubrice Reels. Zatím jde jen o malý test, ale generální ředitel Meta Mark Zuckerberg uvedl, že se novinka již brzy rozšíří a bude dostupná pro všechny uživatele.

Ankety v sekci komentářů budou vypadat podobně jako ve Stories, kde jsou uživatelům již několik let k dispozici ve formě nálepky. Podle snímku obrazovky, který sdílel Mosseri, ostatní uživatelé uvidí, kolik lidí v dané anketě hlasovalo. V tuto chvíli není jasné, jak dlouho zůstanou ankety otevřené po jejich zveřejnění, ani zda budou mít uživatelé možnost vybrat si z různých časových rámců pro hlasování, což mají k dispozici uživatelé X.

Instagram se již delší dobu snaží o to, aby se sekce komentářů stala více interaktivní. Letos na jaře například konečně přidal možnost, díky níž uživatelé mohou do komentářů vkládat GIFy. Platforma také testuje možnosti přizpůsobení prostředí Stories a umožňuje uživatelům vytvářet větší množství seznamů, které vyhrazují určitý obsah pro konkrétní skupiny lidí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.