Instagram dnes postihl na několik hodin rozsáhlý výpadek

Aplikaci Instagram postihl dnes ráno na zhruba tři hodiny rozsáhlý výpadek. Uživatelé nemohli přidávat nové příspěvky ani je aktualizovat nebo posílat zprávy přes službu Instagram Direct. Výpadek se týkal jak webové, tak mobilní verze populární sociální sítě.

Podle webu Down Detector, který sleduje dostupnost sociálních sítí, došlo k výpadkům aplikace po celém světě, přičemž velké množství stížností na její nefunkčnost přicházelo zejména z USA a Evropy. To potvrdila i společnost Schedugram, která pomáhá s používáním Instagramu obchodním značkám. V tuto chvíli není jasné, kolik uživatelů bylo postiženo.

Podle chybových hlášek „5xx Server Error“ nebo „An unknown network error has occurred“, kterou dotčení uživatelé hlásili, šlo pravděpodobně o problém s funkčností instagramových serverů. Instagram ani Facebook – pod který aplikace patří – se k věci zatím nevyjádřil.

Instagram patří k nejoblíbenějším sociálním sítím na sdílení fotografií a videí. V červnu se pochlubil, že má po celém světě miliardu uživatelů. Spuštěn byla v roce 2010, tedy šest let po launchi Facebooku.

 

Zdroj: newsweek.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.