Foto: Pxfuel

Instagram možná brzy získá vlastního AI chatbota

Chatboti s umělou inteligencí se pomalu stávají běžnou součástí řady aplikací a služeb. Velmi pravděpodobně se svého AI chatbota brzy dočkají také uživatelé Instagramu. Alessandro Paluzzi tvrdí, že platforma na chatbotovi s umělou inteligencí už nějakou dobu pracuje. Podle snímků obrazovky, které sdílel, bude chatbot schopen odpovídat na otázky a poskytovat rady. Na výběr může být až 30 osobností.

Chatbot by také mohl poskytnout pomoc těm uživatelům, kteří mají potíže se psaním zpráv (bylo by možné mu zprávy nadiktovat, přičemž chatbot by je přepsal do textové zprávy). Zdá se, že chatbota bude možné zapojit do konverzace, kterou s někým vedete, tím, že ho zmíníte pomocí symbolu @-.

Stále je ještě však příliš brzy na to, aby bylo možné říci, kdy a zda vůbec Instagram tuto funkci zavede (vzhledem k Paluzziho tvrzení se to ale zdá pravděpodobné). Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg v únoru letošního roku uvedl, že společnost disponuje týmem, který pracuje na systémech s umělou inteligencí pro Instagram, Messenger a WhatsApp.

Zdroj: engadget.com