Foto: Unsplash

Instagram nově umožňuje nakupovat přímo v chatu

Nakupování přes internet se stalo běžnou součástí života milionů lidí. Jde o velmi pohodlný způsob, který navíc šetří čas, není proto divu, že možnost přímých nákupů umožňuje stále více online platforem včetně velkých sociálních sítí. Jako poslední nyní s touto možností přišel Instagram, který chce usnadnit malým podnikatelům vydělávat na svém zboží.

Tato sociální síť totiž zavedla možnost nakupovat prostřednictvím chatu. Uživatelé tak mají nyní možnost napsat vybranému prodejci zprávu, v níž se mohou doptat na podrobnosti o produktu, případně rovnou zaplatit (prostřednictvím Meta Pay), a to vše, aniž by bylo nutné opustit konverzaci.

Velmi jednoduše si tak uživatelé mohou daný produkt vybrat a rovnou zakoupit, aniž by museli navštívit webové stránky nebo hledat příspěvky s možností nakupování. Funkce je ale prozatím dostupná pouze v některých zemích. Pokud se ale osvědčí, mělo by dojít k jejímu dalšímu rozšíření.

Nakupování přes chat přitom není ničím novým a současný krok společnosti Meta nepřekvapuje. V řadě zemí je například již možné nakupovat prostřednictvím chatu WhatsApp. Instagram by nicméně mohl zastat tuto funkci v zemích, kde WhatsApp není tak populární (například v Severní Americe). Kromě toho se tímto krokem Instagram stane plnohodnotnějším obchodem, a v rámci jedné aplikace tak bude možné vyřídit téměř vše.

Zdroj: engadget.com