Zdroj: pixabay.com

Instagram nyní umožňuje jednoduše obnovit smazané příspěvky

Instagram zavádí novou funkci, která uživatelům umožní jednoduše obnovit smazané příspěvky. Tato funkce je praktická nejen, když nechtěně smažete nějaký příspěvek, ale například také v případě, že se vám někdo nabourá do účtu (v případě úplného smazání obsahu je totiž potřeba tento krok potvrdit pomocí SMS).

Od nynějška je proto veškerý odstraněný obsah (včetně fotografií, videí, a dokonce i příběhů) přesunut do nové složky „Nedávno smazáno“, odkud je možné obsah obnovit, trvale smazat (což vyžaduje ověření uživatele), anebo dojde po uplynutí 30 dní k automatickému a trvalému smazání.

Jedinou výjimku tvoří Stories, které jsou dostupné pouze 24 hodin od zveřejnění. Pokud se tyto příběhy dostanou do archivu a jsou smazány, ve složce Nedávno smazáno vydrží pouze 24 hodin, a poté budou automaticky odstraněny.

Pokud si přejete obnovit nebo trvale smazat odstraněný příspěvek, v aplikaci Instagram zvolte kartu profilu v pravém dolním rohu, poté klikněte na ikonu tří řádků v pravém horním rohu, zvolte Nastavení, vyberte složku Nedávno smazáno a vyberte příspěvek, který chcete obnovit nebo trvale smazat.

Pokud se vám složka Nedávno smazáno nezobrazuje, vyčkejte, až novinka dorazí i na váš účet. Každopádně většina uživatelů by již ke složce měla mít přístup.

Tento krok je pro mnohé vyslyšením jejich proseb. Již roky se totiž řada uživatelů trápila ztrátou smazaných příspěvků a snažila se svépomocí najít řešení, jak tomu zabránit. Skutečně nepříjemné pak bylo odcizení účtu a smazání všech osobních dat. A právě to už dnes naštěstí nehrozí.

Zdroj: mashable.com