Foto: Pixabay

Instagram se otevřeně inspiroval funkcí Duet na TikToku a zavádí vlastní funkci Remix

Instagram nyní oficiálně spustil novou funkci Remix, díky níž lze vytvořit videoodpovď na video jiného uživatele. Nové video se následně automaticky vloží ke starému, s nímž bude také přehráváno. Již na první pohled je zde přitom patrná inspirace již existující funkcí na TikToku, která se jmenuje Duet, a jež právě umožňuje vytváření v podstatě remixovaných videí za použití výtvorů jiných uživatelů.

O nové funkci Remix se však hovořilo již déle. Kromě Instagramu o podobné funkci se stejným názvem mluví také Snapchat. I v jeho případě jde přitom o přímou inspiraci populární funkcí Duet na TikToku, kde má tato funkce uživatelům umožnit více reagovat a být aktivnější, než jen pasivně sledovat videa.

A nutno říci, že se to této sociální síti podařilo. Uživatelé funkci začali ve velkém využívat k natáčení vlastních reakcí na videa někoho jiného, k vytváření parodií, ale například i jako inspiraci či možnost, jak zviditelnit méně známé tvůrce. Úspěch nového formátu lze proto očekávat i u Instagramu a Snapchatu.

Nová funkce Remix by měla být již nyní dostupná pro všechny uživatele. Pokud ji chcete vyzkoušet, klepněte na tříbodovou nabídku u videa, které chcete remixovat, a zvolte možnost „Remixovat toto video“. Pokud tuto možnost zvolíte, vedle stávajícího videa by se mělo zobrazit prázdné místo, kde můžete začít nahrávat vlastní video. Po dokončení nahrávání samozřejmě můžete záznam dále upravovat (např. změnit hlasitost, přidat komentář apod.). Avšak pozor, tuto funkci bude možné použít pouze u nově nahraných videí. Starší videa proto bude nutné znovu nahrát nebo u nich novou funkci ručně povolit.

Remixovaná videa se zobrazí vedle ostatních videí, která se nacházejí na kartě Reels ve vašem profilu. Tvůrci původních videí samozřejmě budou moci sledovat, kdo použil jejich videa a remixoval je.

Zdroj: techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.