Zdroj: instagram.com

Instagram slaví 10. výročí svého vzniku a přináší nové funkce proti šikaně

Instagram nyní slaví 10 let své existence a k tomuto výročí zavádí nové funkce, které mají omezit šikanu mezi uživateli bující na této sociální síti. V současné době má více než miliardu aktivních uživatelů po celém světě a jeho popularita roste i u nás (v České republice jej využívá zhruba 3 miliony uživatelů). Ani Instagramu se ale nevyhnul fenomén, který je hojný na všech anonymních platformách – nevhodné chování a šikana.

Tato populární sociální síť se přitom podobnému chování snažila zabránit již několikrát, a to pomocí nejrůznějších nástrojů. Dříve se snažila upozornit uživatele v případě, pokud chtějí zveřejnit nevhodný či urážlivý komentář, aby své jednání přehodnotili. Nyní kromě toho budou uživatelé také upozorněni na to, že na základě zveřejnění nevhodných komentářů mohou být jejich účty deaktivovány.

Instagram totiž může deaktivovat účty uživatelů, pokud opakovaně porušují jeho pravidla. Ačkoli nový přístup uživatelům nezabrání ve zveřejňování nevhodných komentářů zcela, je možné, že se někteří nad svým chováním přeci jen zamyslí.

Uživatele, kteří jsou příjemci nevhodných komentářů, čeká také jedna změna. Instagram totiž sdělil, že testuje novou funkci, která dokáže automaticky skrýt komentáře, které jsou nějakým způsobem nevhodné, a to na základě podobnosti s těmi komentáři, které byly již dříve nahlášeny.

V Instagramu se také znovu objeví tzv. Foto mapy (Photo Maps), které si někteří uživatelé mohou pamatovat z roku 2012 (v roce 2016 byly opět zrušeny). Od původního originálu se ale budou mírně lišit. Ačkoli si každý uživatel opět bude moci vytvořit mapu s vlastními fotografiemi, mapa nebude veřejně přístupná, ale soukromá.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.