Foto: Unsplash

Instagram testuje funkci přidávání příspěvků přímo z počítače

Instagram testuje novou funkci, která by mohla výrazně usnadnit přidávání příspěvků přímo z počítače. Instagram je primárně určen pro mobilní zařízení, prohlížet a komentovat jednotlivé příspěvky či Instastories můžete ale i na počítači, každopádně přidávat nové příspěvky sice dosud bylo možné, ale poměrně komplikované. A to do té míry, že to řadu uživatelů od podobných pokusů odradilo. To se ale pomalu mění.

Mluvčí Instagramu uvedl, že společnost si je vědoma toho, „že mnoho lidí přistupuje k Instagramu z počítače“. Právě tato skutečnost podle něj stojí za současným testováním nové funkce, díky níž uživatelé budou moci vytvořit nový příspěvek na počítači stejně snadno jako na mobilním zařízení.

Testování možnosti publikování příspěvků z počítače si přitom již dříve (zhruba před měsícem) všiml Alessandro Paluzzi, který se populárními aplikacemi zabývá. V té době však sám Paluzzi poznamenal, že nejspíš půjde pouze o interní test. Nyní se ale zdá, že se Instagram rozhodl pro regulární testování, jelikož se nová funkce dostává i mezi běžné uživatele.

Navíc vše funguje, jak má. A příspěvky, které vznikly mimo aplikaci, se nijak neliší od těch „originálních“. Uživatelé mohou z desktopového rozhraní nahrávat i více fotografií, upravovat či aplikovat filtry na snímky. Doposud přitom uživatelé, kteří chtěli zveřejňovat příspěvky přímo ze svého počítače, museli změnit nastavení uživatelského agenta nebo využít některou z externích aplikací.

Tato změna je tak nejen vstřícným krokem směrem k PC uživatelům, ale zároveň se díky ní Instagram zase o něco více začíná podobat Facebooku. Začátkem tohoto týdne navíc společnost potvrdila, že testuje ještě jednu funkci, která by do hlavního kanálu nově zařadila také „navrhované příspěvky“.

Zdroj: engadget.com