Instagram testuje systém plateb

Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí světa Instagram zpřístupnila některým uživatelům funkci platby přímo v své aplikaci, a to celé tak trochu tajně, bez oznámení veřejnosti. Nová funkce umožňuje zaregistrovat debetní nebo kreditní kartu jako součást profilu, nastavit bezpečnostní pin a následně nakupovat zboží nebo služby bez nutnosti opustit prostředí aplikace Instagram.

Vše by mělo přispět k většímu pohodlí uživatelů, kteří díky nové službě budou moci trávit n a Instagramu více času a v případě zaujetí nějakou službou nebo zbožím jej zakoupit přímo v aplikaci. Instagram by se díky tomu mohl stát významným hráčem v oblasti internetového obchodu.

Na novou funkci upozornili přímo uživatelé sociální sítě. Tisková mluvčí společnosti Ïnstagram ji následně potvrdila. Primárně by tyto platby měly být určeny pro poplatky za rezervaci restaurací, kosmetických salonů nebo míst schůzek.

Některé stránky restaurací, kde je platba (v podstatě kauce) za rezervaci míst běžná už tuto funkci skutečně podporují. Nová funkce je zřejmě součástí balíčku změn, který Instagram ohlásil v březnu 2017 a který měl sloužit k lepšímu využití sociální sítě pro podnikání. Služba je zatím dostupná v USA a Velké Británii avšak ne všem uživatelům.

Pokud bude Instagram v budocnou možnosti plateb rozšiřovat i na další zboží, mohlo by to výrazně zvýšit zájem inzerentů. Prodávající by měli výhodu, že by nehrozilo, že kupující odejde ve prostřed vyplňování transakčních údajů jak se často stává, prostě by mohl nakupovat jedním nebo dvěma kliky.

Zdroj: techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.