Zdroj: instagram.com

Instagram umožňuje nyní stahovat Reels videa

Instagram spustil možnost stahování veřejně přístupných videí již v červnu, ale omezil dostupnost této funkce na uživatele mobilních zařízení v USA. Nyní šéf Instagramu Adam Mosseri na svém vysílacím kanálu oznámil, že funkce se zavádí pro všechny uživatele po celém světě. Kdokoli si nyní může na Instagramu stáhnout videa „Reels” do svého zařízení, a ne je pouze uložit k pozdějšímu zhlédnutí. Stačí, když klepnete na tlačítko „sdílet”, odkud můžete pak zahájit stahování.

Jak uvádí TechCrunch, Mosseri během svého vysílání vysvětlil, že stažené Reels budou mít vodoznak Instagramu s uživatelským jménem účtu, podobně jako stažená videa z TikToku. Kromě toho budou stažená Reels obsahovat hudbu pouze v případech, kdy se bude jednat o vlastní originální skladby. Pokud bude ve videích jako pozadí použitá licencovaná hudba, Instagram z nich zvuk odstraní.

Funkce stahování videí na TikToku pomáhá přilákat do aplikace více uživatelů, protože poskytuje tvůrcům (a sdílejícím) snadný způsob sdílení klipů napříč platformami. Lidé, kteří TikTok nemají, se pak následně mohou rozhodnout zaregistrovat do aplikace, pokud najdou tvůrce, které chtějí sledovat, nebo pokud chtějí vidět více podobných typů obsahu. Instagram by mohl chtít tuto strategii zopakovat, ačkoli uživatelé budou mít možnost zabránit stahování svých Reels – stačí v nastavení vypnout možnost, která povoluje ostatním uživatelům Reels stahovat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.