Instagram začal testovat skrývání lajků po celém světě

Instagram rozšířil svůj několik měsíců trvající test skrývání lajků na zbytek světa. Předtím bylo testování omezené na jen sedm zemí, mimo jiné na Austrálii, Brazílii, Kanadu nebo nejnověji USA.

   Ti, kteří se testu účastní, již ne(u)vidí celkový počet lajků a zhlédnutí u fotografií a videí ve feedu a na profilových stránkách. Nicméně stále mohou vidět, kolik lajků obdržely jejich vlastní příspěvky.

   „I když zpětná vazba z počátečního testování byla pozitivní, tohle je zásadní změna Instagramu, takže s testem pokračujeme, abychom se dozvěděli více od naší globální komunity,“ uvedla na Twitteru populární sociální síť.

   Uživatelé mohou stále lajkovat obsah dvojitým poklepáním na příslušnou fotografii nebo video či stisknutím ikony srdíčka pod příspěvkem, neobjeví se však celkový počet lajků. Pokud účet, který uživatel sleduje, lajkoval něčí fotografii, objeví se pod příspěvkem, kde by se normálně zobrazily lajky, „[jméno instagramového účtu] a ostatní“. Uživatelé potom mohou klepnutím zobrazit pouze seznam účtů, které příspěvek lajkovaly.

   I když se skrývání lajků může zdát jako dobrý způsob, jak uživatele odradit od tvoření příspěvků zamýšlených pouze ke sbírání lajků, pro některé uživatele je počet lajků důležitý, jelikož prostřednictvím něho mohou prokazovat hodnotu svých příspěvků inzerentům nebo potenciálním partnerům. Instagram si toho je vědom a v dalším tweetu uvedl, že „zvažuje další způsoby, jak mohou tvůrci se svými partnery komunikovat“.

Zdroj: cnn.com, theverge.com   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.