Foto: Unsplash

Instagram zavádí nové zásady, které pomohou skrýt potenciálně škodlivý obsah

Instagram se rozhodl přijmout nová opatření, která v aplikaci sníží viditelnost potenciálně škodlivého obsahu. Této změny bylo dosaženo pomocí změny algoritmu, který řídí způsob, jakým budou řazeny příspěvky ve feedech uživatelů a ve Stories. Nově bude snížena priorita příspěvků, které „mohou obsahovat šikanu, nenávistné projevy nebo mohou podněcovat k násilí“.

Přestože pravidla této platformy již většinu tohoto typu obsahu nepovolují, změna by se mohla dotknout příspěvků, které nejsou zcela jasně vyhraněné, případně obsahu, který z nějakého důvodu nebyl zachycen moderátory.

„Abychom zjistili, zda někdo poručuje naše pravidla, budeme se soustředit například na to, zda je popisek podobný popisku, který dříve porušoval naše pravidla,“ vysvětlila společnost ve svém prohlášení.

Až dosud se Instagram snažil skrývat potenciálně závadný obsah z veřejně dostupných sekcí aplikace, jako je například Explore, nicméně nezměnil způsob, jakým se zobrazuje uživatelům, kteří sledují účty zveřejňující tento typ obsahu. Nejnovější aktualizace však sníží viditelnost těchto příspěvků i pro sledující. Mluvčí společnosti Meta potvrdil, že „potenciálně škodlivé“ příspěvky mohou být nakonec úplně odstraněny, pokud příspěvek bude porušovat pravidla.

Současná aktualizace navázala na podobnou změnu, ke které došlo v roce 2020. Tehdy Instagram začal snižovat hodnocení účtů, které sdílely dezinformace, jež bylo možné vyvrátit pomocí faktů. Na rozdíl od této změny však Instagram uvádí, že nejnovější zásady se budou týkat pouze jednotlivých příspěvků, a nikoli celých účtů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.