Zdroj: twitter.com

Instagram zavedl několik nových funkcí, které uživatelům zpříjemní domácí karanténu

Zatímco světem otřásá pandemie koronaviru SARS-CoV-2, mnoho lidí je nuceno trávit svůj čas doma. Kromě jiných bezpečnostních opatření je také zakázáno setkávání s přáteli, známými a doporučeno omezení kontaktů s širší rodinou, a to pro mnoho osob může být velmi stresující. V době internetu a sociálních sítí ale nemusí být důsledky karantény tak tíživé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Mnoho sociálních sítí se navíc pokouší svým uživatelům maximálně zpříjemnit pobyt doma a nabídnout jim co nejlepší náhradu za osobní kontakt.

K podobným krokům se rozhodli také vývojáři Instagramu, kteří do něj přidali řadu nových funkcí, jež uživatelům pomohou překonat domácí izolaci. Jednou z nejzajímavějších nových funkcí je Co-Watching, která je určena zejména pro pobavení. Po zahájení videochatu s přáteli tak můžete nově poklepat na ikonu fotografie v levé dolní části chatu, čímž zahájíte sdílení některých fotografií či videí přímo se svými přáteli. Sdílení v rámci videochatu má být dynamičtější, zábavnější a sociálnější formou klasického procházení Instagramu.

Do uživatelského rozhraní byly také nově integrovány odkazy na vzdělávací zdroje, díky nimž mohou uživatelé svůj volný čas využít také tímto způsobem. Velmi aktuální je také přidání podpory darů a pomoci v boji proti novému typu koronaviru, kterou mohou uživatelé díky sociální síti rychle sdílet a šířit dál. Přibyla také samolepka „Zůstaňte doma“, kterou uživatelé označují příběhy mapující jejich (často vtipné) pojetí domácí karantény. Jednotlivci tak mezi sebou mohou sdílet, jak se s nuceným pobytem doma vypořádávají.

Kromě uvedeného ale Instagram zasáhl také proti šíření dezinformací ohledně nákazy COVID-19. Automaticky tak maže veškeré příspěvky k tomuto tématu, které nepochází od Světové zdravotnické organizace (WHO) anebo z jiných zdrojů či zdravotnických organizací schválených OSN.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.