Zdroj: pixabay.com

Intel hlásí další otřes, odchází vedoucí vývojářského oddělení a dojde k rozsáhlé restrukturalizaci

Nejvyšší vedení společnosti Intel hlásí změnu. Odchází z něj ředitel a hlavní vývojář společnosti Dr. Venkata (Murthy) Renduchintala. Tento muž se osobně podílel na všech velkých projektech společnosti v posledních letech a podle informací, které Intel včera uvedl ukončuje svou práci pro společnost 3. srpna.

Otázkou je, nakolik změny v nejvyšším vedení souvisí s problémy, které Intel v posledních týdnech má. Velký odběratel, společnost Apple oznámila, že se svým portfoliem počítačů přejde od Intelu k vlastním ARM čipům. Druhým problémem je pak pozdržení začátku hromadné výroby 7nm čipů nejméně do roku 2022, což omezuje výrazné technologické pokroky především v odvětví notebooků.

Renduchintala nastoupil do společnosti Intel v roce 2016, před tím se věnoval práci pro konkurenční Qualcomm a jeho práce tam Intel zaujala. Po jeho příchodu do Intelu byla provedena poměrně rozsáhlá restrukturalizace společnosti, a Renduchintala pak mohl vést zároveň oddělení Technologií, Systémové architektury i péče o koncového zákazníka.

Pod novým vedením společnosti by mělo vzniknout pět nezávislých divizí pro vývoj technologií, výrobu, konstrukční inženýrství, architekturu a řízení dodavatelských řetězců. Vedení Intelu také uvažuje, že by výrobu čipů, kterou mělo doposud plně ve vlastní režii, by do budoucna mohlo outsourcovat a věnovat se pouze technologickému vývoji.

Poté co tuto myšlenku ve čtvrtek výkonný ředitel Intel Corp. Bob Swan představil klesly akcie společnosti o 18 procent. Objevily se také spekulace, že se Intel snaží získat výrobní kapacity společnosti TSMC, která pracuje pro konkurenční společnost AMD.

Zdroj: theverge.com bloomberg.com