Zdroj: newsroom.intel.com

Intel uvedl na trh nové procesory 11. generace pro přenosné počítače, k dispozici budou na podzim

Společnost Intel včera představila novou generaci výkonných procesorů, které by měly posunout možnosti výkonu tenkých přenosných notebooků zase o něco dále. Jedná se o skupinu devíti komplexních zařízení, z nichž některá budou obsahovat integrovanou grafickou kartu Iris Xe a podporovat technologie Thunderbolt 4, Wi-Fi 6. Všechny tyto čipy jsou založené na architektuře Tigger Lake 11. generace procesorů Intel a měly by mimo jiné přinést znatelný progres ve výdrži baterie.

Vlajkovou lodí této řady je Intel Core i7-1185G7 se čtyřmi jádry a základní frekvencí 3,0 GHz s možností zvýšení až na 4,8 Ghz na jedno jádro. Součástí výbavy tohoto procesoru je také nejvýkonnější verze integrované grafiky Intel Iris Xe s 96 jednotkami CU a maximální rychlostí grafiky 1,35 GHz. Součástí řady jsou i méně výkonné, ale cenově dostupnější procesory a Intel jí pokrývá celé spektrum trhu.

Intel v tiskové zprávě slibuje, že nové čipy nabídnou o dvacet procent vyšší rychlost při každodenní běžné aktivitě a stejně tak by o jednu pětinu měla vyrůst výdrž baterie. Intel dává příklad, že při streamování videa na internet by měl průměrně vybavený počítač vydržet při použití baterie přibližně o hodinu déle.

Grafika Intel Xe, kterou budou využívat procesory i5 a i7, by měla být svým výkonem srovnatelná s populární grafikou Nvidia MX350. Díky tomu budou notebooky podporovat displej s 8K rozlišením nebo až čtyři monitory se 4K rozlišením najednou. Samozřejmostí je podpora HDR.

Nové procesory by se měly začít objevovat během podzimu v nabídce všech velkých výrobců notebooků.

Zdroj: newsroom.intel.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.