Zdroj: youtube.com

Internetový umělec se nechal inspirovat světem Harryho Pottera a vytvořil kouzelnický plánek. Pomohla mu k tomu AR

Existuje rozdíl mezi technologií a magií? Některá sci-fi díla vysvětlují magii právě jako technologii, kterou nedokážeme pochopit. Skloubení magie a technologie se ve svém projektu věnuje Lucas Rizzotto, který zkoumá možnosti virtuální a rozšířené reality.

Při své tvorbě se nechal inspirovat světem Harryho Pottera, a to především třetím dílem knižní a filmové ságy, v němž se mladému čaroději dostane do ruky Pobertův plánek. Jedná se o magický pergamen, který dokáže ukázat, kde se v dané chvíli kdo nachází. A přesně to dělá speciální mapa vytvořená kombinací rozšířené reality, technologie GPS a sledování obrazu.

O svém projektu natočil video na YouTube. Aby byl dojem z něj co nejlepší, neváhal si autor prostřednictvím služby Airbnb pronajmout hrad. Jeho prostor následně překreslil do plánku, čímž získal základní podklad. Tento podklad převedl do AR a dodal mu animaci. Cílem bylo, aby se na jinak prázdném papíře objevil plánek teprve poté, co hlasovým pokynem zadá kouzlo „I solemnly swear that I am up to no good“. Stejně tak nechyběla animace rozpití inkoustu po ukončení práce s plánkem.

Zajímavým problémem byla nemožnost promítnout černou barvu prostřednictvím AR brýlí. Čáry plánku tak mohly být zobrazené pouze na displeji telefonu. Aby mohl možnosti plánku vyzkoušet, pozval do hradu Rizzotto své přátele a rozdal jim speciální telefony. Jejich poloha se pak zobrazovala na plánku, který vypadal skutečně jako ten, který sestrojil otec Harryho Pottera se svými přáteli.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.