Foto: Wikimedia Commons

Investoři Twitteru žalují Elona Muska kvůli údajné manipulaci s akciemi

Elon Musk čelí žalobě kvůli plánované akvizici Twitteru. Podle agentury Reuters zažalovali investoři generálního ředitele společnosti Tesla za údajnou manipulaci s cenami akcií před nabídkou na převzetí za 44 miliard dolarů. Musk údajně ušetřil 156 milionů dolarů tím, že do 14. března nezveřejnil, že koupil více než pětiprocentní podíl ve společnosti Twitter, čímž porušil pravidla Komise pro cenné papíry a burzy. Investoři uvedli, že Musk své investice zveřejnil až na začátku dubna, kdy prozradil, že vlastní dokonce 9,2procentní podíl v sociální síti.

Podle investorů lze za manipulaci označit také Muskova prohlášení po oznámení. Za znepokojivé označili zejména tvrzení, že transakce byla „pozastavena“, dokud Twitter neprokáže, že boti nepředstavují zásadní problém a tvoří méně než 5 % účtů.

Žalobci v tomto případě doufají, že získají status hromadné žaloby. V případě úspěchu požadují blíže nespecifikované odškodnění. Společnost Twitter se odmítla vyjádřit a Musk na žádost agentury Reuters o komentář nereagoval.

Muskova koupě Twitteru již vyvolala vlnu právních kroků. Musk tak čelí již několika žalobám – kromě jiného jej zažaloval floridský penzijní fond za údajné porušení zákona státu Delaware, který by fúzi zakázal až do roku 2025. Komise pro cenné papíry a burzy mezitím vyšetřuje Muskovo načasování zveřejňování informací. Není jisté, zda bude některá z těchto žalob úspěšná, nicméně i tak představují pro Muska velkou výzvu a mohly by pošramotit jeho pověst.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.