Foto: se svolením Apple

iOS 15.4.1 je tu – řeší potíže s rychlým vybíjením baterie a přináší i bezpečnostní záplaty

Máme dobrou zprávu pro majitele jablečných zařízení – Apple totiž uvolnil iOS 15.4.1 pro širokou veřejnost. Tato aktualizace s sebou pro iPhony mimo jiné přináší opravu problémů s vybíjením baterie.

Číslo softwarové aktualizace je 19E258. Pro aktualizaci iPhonu na nejnovější operační systém přejděte do Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru. Kromě iOS 15.4.1 společnost Apple vydala také softwarové aktualizace tvOS 15.4.1, watchOS 8.5.1 a macOS 12.3.1.

Předchozí aktualizace iOS 15.4 byla vydána přibližně před dvěma týdny. iOS 15.4 přinesl do operačního systému pro iPhony řadu funkcí a oprav chyb. Mnoho uživatelů iPhonů si však všimlo, že iOS 15.4 poměrně rychle vybíjí baterii jejich zařízení. Zpočátku Apple tvrdil, že iOS potřebuje čas, aby se usadil, a že nakonec dojde ke zlepšení baterie. Nicméně situace se nelepšila. Společnost proto nyní vydala iOS 15.4.1, který problém s baterií opravuje, kromě toho přináší také další opravy včetně oprav kritických bezpečnostních chyb.

Uživatelé by tak nově již neměli mít potíže, pokud vlastní zařízení s Braillovým písmem (v rámci iOS 15.4 se totiž objevovaly potíže při navigaci v textu), odstraněny byly také potíže se sluchátky pro iPhone nebo iPad při používání v aplikacích třetích stran, kdy docházelo ke ztrátě spojení.

Co se týče oprav bezpečnostních chyb, iOS 15.4 umožňoval škodlivým aplikacím spouštět kód a nebezpečí hrozilo také grafickým karetám Intel. Apple proto důrazně doporučuje všem uživatelům, aby si co nejdříve do svých zařízení Apple nejnovější aktualizaci nainstalovali.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.