Foto: Emojipedia

iOS 15.4 přináší dalších 37 nových emoji

Pokud emoji patří mezi jeden z vašich oblíbených způsobů vyjadřování, jistě vás potěší, že systém iOS 15.4 brzy nabídne dalších 37 nových kousků. Co můžeme konkrétně očekávat? Nová emoji zahrnují například kousnutí do rtu, roztékající se emoji, korál, lotosový květ, ptačí hnízda, fazole, sklenici rozlité vody, skluzavku, pneumatiku, záchranný kruh, diskokouli, vybitou baterii, berle, rentgen, bubliny, průkaz totožnosti, znak pro rovnítko, podané ruce (různé barvy pleti) apod.

Nové emoji a variace stávajících emoji přicházejí jako obvykle díky nové verzi standardu Unicode, který má sadu piktogramů na starost. Systém iOS 15.4 je v současné době ve fázi beta, ale až bude uveden na trh, měl by podle serveru MacRumors obsahovat 37 nových emoji.

Podívat se na ně můžeme již nyní, jelikož Emojipedia připravila náhled na to, jak budou vypadat (v tomto případě na jablečných zařízeních). Konkrétní vzhled emoji se nicméně bude lišit platformu od platformy. Rozdíl však nebude příliš markantní, již nyní si proto můžete udělat představu o tom, co můžete od konsorcia Unicode očekávat.

Nápady na nová emoji může podat kdokoli. Například redaktorovi serveru The Verge Jay Petersovi se podařilo uspět hned se třemi vlastními návrhy, které se nyní objeví v nejnovější sadě. Jde o bubliny, luskající ruku a salutující emoji.

Kromě nových emoji přinese nová verze iOS 15.4 také možnost používat Face ID při nošení roušky. A beta verze pro iPadOS a macOS také konečně přinese dlouho očekávanou funkci Apple Universal Control.

Zdroj: theverge.com