Foto: Unsplash

iOS 16 by mohl přinést vylepšená oznámení a nové zdravotní funkce

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg by následující verze operačního systému iOS společnosti Apple mohla obsahovat „významná vylepšení“. iOS 16 by tak měl obsahovat aktualizaci oznámení a řadu nových funkcí pro sledování zdraví. Na druhou stranu ti, kteří se těší na nový redesign, si budou pravděpodobně muset ještě počkat.

„Neočekávám komplexní redesign rozhraní iOS, i když se oproti iOS 7 před téměř deseti lety příliš nezměnilo,“ sdělil Gurman. Podotkl také, že rozsah případných změn v tomto ohledu by mohl skončit u úpravy uživatelského rozhraní multitaskingu iPadu.

Co se týče dalších operačních systémů společnosti Apple, Gurman poznamenal, že watchOS 9 může přinést vylepšení funkcí sledování aktivity a zdraví. Nicméně u tohoto operačního systému prozatím chybí další informace a ještě méně jasné je, co Apple plánuje pro příští verzi macOS. Nicméně desktopový operační systém macOS Big Sur mezitím společnost přepracovala tak, aby se více podobal iOS. S novější verzí Monterey pak Apple představil funkce jako Universal Control a SharePlay.

Jablečná společnost představí nový macOS spolu s iOS 16 a watchOS 9 na letošní akci WWDC 2022. Každoroční vývojářská konference letos začíná 6. června. Je pravděpodobné, že se na této akci dočkáme také představení nového hardwaru, přičemž Gurman v tomto kontextu zdůraznil, že Apple pracuje na nových modelech MacBook Air a MacBook Pro.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.