Foto: Unsplash

iOS 16 nově umožňuje zapnout haptickou odezvu pro klávesnici iPhonu

V pondělí společnost Apple oznámila zajímavou novinku – iOS 16 umožní při psaní na iPhonu zapnout haptickou odezvu. V praxi to znamená, že při každém stisknutí klávesy na virtuální klávesnici iPhonu ucítíte jemné vibrace. Haptická odezva od Applu (poháněná firemním Taptic Engine) přitom patří k těm nejlepším ve světě mobilních telefonů (situace na zařízeních s Androidem však není o nic horší).

Nově se tak uživatelé, kteří haptickou odezvu při psaní preferují, nebudou muset spoléhat na pomoc třetích stran. Dříve totiž uživatelům nezbývalo nic jiného, než obrátit se na Google. Tento gigant totiž přidal haptickou odezvu do své klávesnice Gboard pro iPhone v roce 2019. Je ale jasné, že toto řešení bylo mnohem komplikovanější a mohlo řadu uživatelů odradit. Přidání této funkce přímo do zařízení iPhone je proto od Applu velmi dobrým krokem, který pravděpodobně k používání této funkcionality přitáhne další majitele jablečných telefonů.

Haptická odezva je všeobecně vnímána spíše pozitivně. Zvlášť u virtuálních klávesnic v podstatě informuje uživatele o tom, že bylo tlačítko správně stisknuto (což u stisknutí fyzické klávesy vnímáme). Psaní se tak stává jistějším, a díky tomu mnohdy i rychlejším. Pokud jste proto tuto funkci dosud neznali, určitě ji doporučujeme minimálně vyzkoušet.

Tato novinka je jednou z mnoha aktualizací iOS 16, které byly odhaleny během konference WWDC 2022.

Zdroj: theverge.com