Foto: se svolením Jon Prosser a Rendersbylan

iPad mini 6 se objeví už na podzim, bude vypadat podobně jako iPad Air

Ačkoli to není tak dávno, co se spekulovalo o tom, že se iPad mini na trhu již déle neudrží a v letošním roce se jej možná nedočkáme, vše je nakonec jinak. Již počátkem minulého měsíce na internet unikly rendery zařízení iPad mini 6. Překvapil přitom zcela novým, přepracovaným designem. Tyto zprávy se nyní potvrdily – Apple skutečně u svého nového modelu nabídne odlišný vzhled. Ten se přitom podobá stávajícímu iPadu Air 2020. Nově jsme se navíc dozvěděli, že jej jablečná společnost uvede již do konce tohoto roku.

Tyto informace pocházejí z nového zdroje – konkrétně od Marka Gurmana z agentury Bloomberg, který se s nimi pochlubil v nejnovějším vydání Power On. Zde právě uvedl také to, že Apple počítá s uvedením nejnovějšího iPadu mini právě letos na podzim. Potvrdil také, že nové zařízení s sebou přinese „největší redesign“ od svého uvedení na trh. V podstatě tedy půjde o oživení, které s velkou pravděpodobností přinese nový zájem uživatelů o tento iPad.

Právě Gurman také nejenže potvrdil stávající úniky, ale přinesl také informaci o tom, že nový vzhled se bude výrazněji podobat iPadu Air, přičemž bude doplněn o nejnovější procesor, větší displej a tenčí rámečky.

Nepůjde však jen o design. Již dříve jsme se dozvěděli, že iPad mini 6 bude s iPadem Air sdílet také některé funkce (například Touch ID v tlačítku napájení). Cena by se – podle odhadů – neměla pohybovat příliš vysoko, spíše můžeme počítat s podobnou cenovkou, na jakou jsme zvyklí u předchozích modelů.

Zdroj: frontpagetech.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.