Foto: se svolením Apple

iPad Pro s OLED displejem a první iPad Air s velkou obrazovkou by se měly začít prodávat v květnu

Podle Marka Gurmana Apple konečně uvede své nové iPady na trh, a to již začátkem května. Očekává se nový iPad Pro s OLED displejem a rychlejší iPad Air, včetně 12,9palcového modelu, který bude poprvé součástí této řady.

Nové modely iPadů Pro údajně získají OLED displeje (disponující hlubší černou a sytějšími barvami) a poběží na novém čipu M3, který se již nachází v několika počítačích Mac. Nové tablety prý budou uvedeny na trh společně s přepracovanou tužkou Apple Pencil a klávesnicí Magic Keyboard.

iPad Air údajně poběží na novém procesoru. Gurman neupřesnil, který to bude, ale vzhledem k tomu, že současný model používá M1 a Apple si pravděpodobně chce vyhradit M3 pro dražší Pro, můžeme počítat s M2. Varianta s 12,9palcovým displejem by znamenala, že řada iPad Air poprvé nabídne displej větší než 10,9 palce. Přestože Apple si za tento model bude účtovat více než za menší verzi, je to zatím nejlevnější způsob, jak získat supervelkou obrazovku na iPadu.

Gurman začátkem měsíce uvedl, že nové tablety budou uvedeny na trh společně s MacBookem Air M3, ale notebook se objevil bez iPadů. Nyní uvádí, že plán vydání byl posunut, aby Apple mohl dokončit práci na softwaru těchto zařízení a odstranit nedostatky způsobené složitější výrobou.

Zdroj: engadget.com