Foto: se svolením Adobe

iPady se brzy dočkají pokročilých nástrojů pro úpravu RAW fotografií díky Camera Raw

Pokud patříte mezi vášnivé fotografy, jistě znáte nástroj Camera Raw společnosti Adobe, který nabízí široké možnosti zpracování formátu RAW. Ještě před konferencí Adobe MAX 2021, která se koná 26. října, se společnost pochlubila novou funkcí, která se chystá do aplikace Photoshop na iPadech. Uživatelé totiž již brzy budou moci využít právě nástroj Camera Raw a importovat soubory RAW z fotoaparátu do tabletu.

Pomocí tohoto nástroje bude možné importovat jakýkoli formát souboru, který je v rámci Camera Raw v současné době podporován. Jde tedy i o soubory ProRAW, jež lze pořizovat například s telefony Apple iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro.

Po načtení fotografie budou mít uživatelé přístup ke všem obvyklým nástrojům a možnostem úprav, které lze najít v desktopové verzi Camera Raw. Lze tak například upravovat expozici, barvy fotografie apod. Za zmínku stojí také možnost importovat soubor RAW do aplikace Photoshop jako inteligentní objekt. To znamená, že po přidání snímku do PSD, lze otevřít výsledný soubor také v desktopovém Photoshopu a stále mít přístup k vloženému souboru a jeho úpravám.

Společnost Adobe uvedla, že Camera Raw se v Photoshopu pro iPady objeví již velmi brzy. Na konci října se v rámci připravované akce MAX 2021 pravděpodobně dočkáme dalších funkcí pro nejrůznější aplikace. Rozhodně se proto bude na co těšit.

Zdroj: engadget.com