Foto: se svolením Apple

iPhone 13 Pro Max lze nabíjet rychleji, než tvrdí Apple

iPhone 13 Pro Max se spolu s ostatními modely třinácté řady začal prodávat minulý týden. Díky tomu se začalo objevovat poměrně velké množství zpráv od samotných uživatelů i testerů. Dosud asi vůbec nejzajímavější informací je to, že iPhone 13 Pro Max se dokáže nabíjet až 27 W – to je přitom více, než tvrdí společnost Apple (ta udává maximální rychlost „pouze“ 20 W).

Nejdříve s touto zajímavou novinkou přišel uživatel vystupující na YouTube jako ChargerLAB. Ten ve videu uvedl, že jeho nový iPhone 13 Pro Max se nabíjí rychleji než iPhone 12 Pro Max. Uvedl také, že dokázal dosáhnout rychlosti nabíjení 27 W, a to v případech, kdy používal nabíječku s výkonem 30 W nebo vyšším. iPhone 12 Pro Max přitom při použití těchto nabíječek dosáhl pouze rychlosti 22 W.

Nový smartphone ovšem neudrží nabíjecí výkon 27 W po celou dobu nabíjení (kvůli přehřívání, dokáže to tedy zhruba jen prvních 30 minut). Každopádně zůstává pravdou, že stále dosahuje o 5 W vyššího výkonu než loňský model iPhone 12 Pro Max. Při použití 30W nabíječky by se přitom telefon měl nabít za 90 minut, oproti 120 minutám s 20W nabíječkou. ChargerLAB také uvedl, že menší model – iPhone 13 Pro – dosáhl rychlosti nabíjení 23 W, což je o 3 W více, než uvádí společnost Apple. Zbývající modely – iPhone 13 a iPhone 13 mini nabízí nabíjecí výkon srovnatelný s loňskými modely.

Vzhledem k tomu, že Apple ke svým telefonům nabíječky nepřibaluje, pokud byste chtěli vyzkoušet 30W nabíječku, můžete využít tu, kterou společnost dodává k MacBooku Air M1 nebo využít nabíječky od konkurenčních výrobců.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.