Foto: Unsplash

iPhone 15 Pro bude mít tenčí rámečky, titanový rám a nabíjení přes USB-C

Došlo k úniku nových informací o chystaném iPhonu 15. Zdá se, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus nebudou mít horní výřez displeje. Namísto toho budou mít oba modely Dynamic Island, což je interaktivní výřez displeje ve tvaru pilulky, který byl poprvé uveden u iPhonu 14 Pro, uvádí Mark Gurman z agentury Bloomberg. Navíc modely iPhone 15 Pro a Pro Max pravděpodobně dostanou zcela nový vzhled díky technologii LIPO (low-injection pressure over-molding), která umožní ztenčit okraj iPhonu z 2,2 milimetru na 1,5 milimetru. Apple poprvé použil technologii LIPO u svých hodinek Watch Series 7.

iPhone 15 by také mohl konečně vyměnit lightning nabíječku za port USB-C. I kdyby ale ke změně u této generace iPhonů nedošlo, přechod na USB-C je jen otázkou času. Evropská unie loni oznámila, že všechny chytré telefony a tablety prodávané v Evropě musí mít od roku 2024 nabíjecí port USB-C. Evropský parlament toto opatření, které se o dva roky později rozšíří i na notebooky, označil za “prospěšné pro životní prostředí a spotřebitele”.

Další vylepšení iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus by mohly zahrnovat upgrade fotoaparátu a nový procesor A16. iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budou mít údajně titanové hrany místo nerezové oceli a 3nanometrový čip. Objevily se také zvěsti o tom, že se na trh dostane iPhone “Ultra”, který bude zaměřen na ty nejnáročnější zákazníky. Apple pravděpodobně uvede iPhone 15 a iPhone 15 Pro na trh v září.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.