iPhone 8 Plus je skvělý fotograf

Jedním z tradičních taháků nových iPhonů jsou fotoaparáty. Jejich kvalita je tradičně na vysoké úrovni a focení pomocí iPhonu je uznáváno i mezi profesionálními fotografy. V roce 2014 byla do prestižní agentury Magnum Photos přijata mladá arabská fotografka, za svou reportáž focenou právě iPhonem. Pro řadu fanoušků zůstává fotoaparát stále lákadlem, proč si nový iPhone pořídit.

Ještě před oficiálním vydáním se nový iPhone 8 plus dostal do rukou fotografa Jamese Martina, který s ním nafotil během tří dnů více než 2000 fotografií v San Francisku. Výsledkem je úchvatná vizuální recenze, která je důkazem toho, že nový iPhone fotí skutečně brilantně.

V nejnovějším iPhonu plus jsou požity dva snímače s rozlišením 12 megapixelů. Výsledná fotka je složena ze dvou fotografií, z nichž jednu zachycuje širokoúhlý a druhou tele objektiv. Díky tomu je možné používat různých efektů rozmazání popředí nebo pozadí, podle aktuální potřeby. Tyto vlastnosti nejsou nijak výjimečné u současné mobilní špičky, co však iPhone 8 Plus posouvá o úroveň výš je zpracování v postprocesu. O něj se stará procesor A11 Bionic s více než 4,3 miliardami tranzistorů. Dle slov Martina jeho výpočetní výkon překonává omezení malých čipů a čoček. Díky tomu mají fotografie z nového iPhonu čistou kresbu, větší ostrost, méně šumu a velice věrné podání barev.

Martin si také velice chválil nový portrétní režim, díky kterému je možné získat dokonalou kresbu tváře, oddělit ji od pozadí a zároveň simulovat různé způsoby nasvícení. Všechny tyto možnosti je možné vykonávat jak během focení tak později v postprocesu. Všechny fotografie naleznete zde.

Zdroj: Cnet.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.