iPhone X válcuje v Geekbenchi Samsung Galaxy S8

Nový iPhone X s přehledem poráží v benchmarku Geekbench zástupce Androidu, konkrétně výkonný Samsung Galaxy S8. Čipset A11 Bionic je podle slov Applu téměř dvakrát výkonnější než čipset A10 Fusion SoC použitý v loňských iPhonech.

Nový čipset je šestijádrový, z čehož dvě jsou vysoce výkonná jádra a zbytek je designován na úsporný chod. Jeho sílá spočívá v tom, že dokáže používat všechna jádra najednou, kdežto „starý“ čipset A10 je schopný spouštět pouze jeden cluster najednou (buď všechna úsporná jádra, nebo jen výkonná). Z toho plyne velký výpočetní výkon zejména ve vícevláknových aplikacích, což dokazuje i skóre v benchmarku, kde iPhone X dosáhl 10069 bodů. Pro srovnání – Samsung Galaxy S8 získal v této kategorii „jen“ 6719 bodů.

V single-core testu byl výsledek těsnější, ale i tady se čipset od Applu prosadil, když dosáhl 4188 bodů, zatímco jeho „androidí“ protějšek 2024 bodů. Z benchmarku nicméně nevyplývá, která verze Galaxy S8 byla v testu použita. Na evropské a jiné trhy se dodává verze s čipsetem Exynos 8895, kdežto na americký je to varianta s čipsetem Snapdragon 835. Exynos 8895 má navrch ve vícevláknových aplikacích, Snapdragon 835 zase v zátěži jednoho jádra.

 

Zdroj: gizchina.com