iPhone Xr – levnější varianta vlajkových lodí Applu

Show společnosti Apple potvrdila spekulace, že stejně jako v loňském roce se letos dočkáme od Applu celkem tří nových telefonů. Zatímco to však loni byla třetím do počtu vlajková loď a nejdražší model letos je tomu přesně naopak a třetím telefonem je levnější varianta určená širšímu spektru lidí.

I když se nejedná o vlajkovou loď, byla by chyba myslet si o iPhonu Xr, že není výjimečným telefonem. Technologičtí vývojáři společnosti Apple udělali velký pokrok především ve zpracování displeje typu LCD. iPhone Xr je totiž první telefon s tímto typem displeje, u něhož se kromě klasického horního zářezu podařilo dosáhnout absence rámečků. Apple tento svůj typ displeje nazval Liquid Retina LCD. Kromě levnějšího použitého displeje se liší od vlajkových lodí také materiálem těla, které je hliníkové se skleněnými zády. Potěší také jeho odolnost proti prachu a vodě na úrovni IP 67.

Na čem Apple naopak nešetřil je vnitřní výbava, tu u modelu Xr reprezentuje, stejně jako v případě jeho dražších kolegů, čip Bionic A12 vytvořený 7 nm technologií. Ten dodává telefonu vysoký výkon a především umožňuje využít potenciál umělé inteligence, který v sobě ukrývá. Stejně jako dvě vlajkové lodi bude mít i iPhone Xr zabezpečení za pomoci čtení tváře FaceID. K dispozici je tako nový systém gest.

Hlavní částí fotografického vybavení iPhonu Xr je jednoduchý zadní fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů. Jeho hlavní zbraní je spolupráce s umělou inteligencí, díky které telefon výborně zvládá práci se světlem a úpravu fotografií v postprocesu.

iPhone Xr by měl být v České republice k dispozici až až 26. října jeho cena bude začínat na 22 490 za 64 GB verzi. Modely s vyšší pamětí budou pochopitelně dražší. Která z pěti barevných variant bude v u nás dostupná zatím není jasné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.