iPhone Xr podle odhadu analytika prodá o polovinu více kusů než iPhone 8 loni

iPhone Xr podle odhadu analytika Roberta Cihry ze společnosti Guggenheim Securities prodá o 50 % více kusů než loňský model iPhone 8. Nejdostupnější nový iPhone vstoupí do prodeje v pátek a jeho cena bude začínat na 749 dolarech (u nás se bude prodávat za 22 490 Kč).

Podle analytika má smartphone správný mix funkcí, který v kombinaci s cenou (je o 250 a 350 dolarů levnější než modely iPhone Xs a iPhone Xs Max) může dražším sourozencům sebrat významnou část prodejů. Konkrétně by prý iPhone Xr mohl v tomto kvartálu tvořit až 40 % prodejů iPhonů, přičemž ve druhém fiskálním čtvrtletí (končícím v březnu příštího roku) by to mělo být již 50 %. Nemalou část zájemců by prý mohli tvořit majitelé starších iPhonů 6, 6S a 7. Očekává také, že model iPhone Xs Max se bude nadále prodávat lépe než „standardní“ vlajková loď iPhone Xs, a to v poměru 3:1.

Kromě toho odhaduje, že Apple prodal za čtvrtý fiskální kvartál, který skončil poslední zářijový den, 47 mil. smartphonů, což by byl  nárůst z roku na rok o 1 %. Předpokládá též, že hlavně díky novým chytrým hodinkám Apple Watch 4 zaznamená segment „Jiné produkty“  ve fiskálním roce 2018 38% nárůst dodávek, přičemž v následujícím roce to prý bude o dalších 24 %.

Pokud jde o tablety, analytik očekává za čtvrtý fiskální kvartál meziroční růst o 1 %, u služeb to má být o 14 % – na 9,7 mld. dolarů.

 

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.