Foto: Unsplash

iPhony 14 Pro a 14 Pro Max by se mohly dočkat podpory režimu Always On Display

Always On Display je šikovná funkce, která se mezi uživateli stává samozřejmostí (u řady zařízení s Androidem je běžnou součástí již řadu let). Skvělou zprávou je, že Apple se pravděpodobně konečně nechal inspirovat tímto požadavkem a chystané telefony iPhone 14 Pro a 14 Pro Max ji pravděpodobně nabídnou. Podle zprávy Marka Gurmana z agentury Bloomberg by společnost mohla tuto funkci představit s iOS 16. Režim Always On Display by tak mohl těmto iPhonům umožnit zobrazovat omezené množství informací i v případě, že je smartphone uzamčený.

Gurman uvedl, že funkce Always On Display by u iPhonů mohla fungovat podobně jako u hodinek Apple Watch Series 5 a vyšších modelů. U modelů 14 Pro a 14 Pro Max by se tedy při zapnuté funkci snížila snímková frekvence zamčené obrazovky, což by ušetřilo energii, zatímco displej by zůstal zapnutý. Nicméně prozatím není jasné, zda budou nové iPhony používat stejný displej z nízkoteplotního polykrystalického oxidu (LTPO), jaký Apple používá v novějších modelech hodinek Watch. Tyto displeje s nízkou spotřebou energie hrají zásadní roli pro správné fungování Always On Display, protože jsou konstruovány tak, aby zařízení nespotřebovávala příliš mnoho energie.

Přitom již v loňském roce analytici upozorňovali na to, že Apple displejem LTPO vybaví již iPhone 13 (právě kvůli Always On Display). To se však nakonec nepotvrdilo. Pravdou ale je, že celá řada zařízení se systémem Android již tento režim podporuje.

Každopádně Always On Display není jedinou funkcí, která by měla být exkluzivní pro iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Více podrobností (nejen o chystaných iPhonech) se dozvíme na vývojářské konferenci WWDC již 6. června.

Zdroj: theverge.com