iPhony s bateriemi od výrobců třetích stran prý nyní mají nárok na oficiální servis od Applu

iPhony s neoriginálními bateriemi nyní mají nárok na opravu v autorizovaných servisech Applu a stanicích technické podpory Genius Bar v rámci obchodů Apple Store. Informuje o tom web macrumors.com s odkazem na tři důvěryhodné zdroje.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, šlo by o velkou změnu, protože autorizované servisy a stanice technické podpory iPhony s bateriemi od výrobců třetích stran dosud opravovat odmítaly, a to bez ohledu na okolnosti.

Pokud se oprava netýká baterie, autorizované servisy a stanice technické podpory prý nyní mají instrukce neoriginální baterie nebrat v úvahu a v opravě pokračovat podle obvyklých postupů. To zahrnuje např. opravy displejů, obvodové desky, mikrofonů apod. a s tím spojené servisní poplatky.

Pokud se oprava týká baterie jako takové, autorizované servisy a stanice technické podpory prý nyní mají povoleno neoriginální baterii za standardní poplatek vyměnit za originální.

V případě, že baterie má např. poškozené kontakty, autorizované servisy a stanice technické podpory prý nově mohou podle svého uvážení vyměnit celý iPhone, a to za cenu výměny baterie.

Jak web dodává, Apple bude nadále odmítat poskytovat servis na iPhony s neoriginálními obvodovými deskami, mikrofony, konektory Lightning, sluchátkovým jackem, senzory TrueDepth, tlačítky hlasitosti a zapínání a několika dalšími součástkami.

 

Zdroj: macrumors.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.