Mighty je konečně na světě. Bude stát 85 dolarů

Po dlouhých průtazích dorazil Mighty určený pro hudební službu Spotify ke sponzorům z Kickstarteru a Indiegogo, na nichž vybralo zařízení přes 800 tisíc dolarů. Nyní je možné je koupit přímo na produktové stránce za 85,99 dolarů.

Web theverge.com měl možnost shuffle vyzkoušet a podělil se se čtenáři o své dojmy.

https://bemighty.com/products/mightyZařízení je vyvedeno v bílé, černé nebo oranžové barvě s modrých nádechem. Přední strana je přesnou kopií ovládacích prvků iPodovského shufflu. Velké tlačítko „play/pause“ je umístěno uprostřed, další ovládací prvky (tlačítko „next/previous track a „volume“) je obklopují. V pravém horním rohu našlo místo tlačítko přepínající mezi playlisty ze Spotify, které se synchronizovaly se zařízením. Nahoře najdeme sluchátkový jack a na zadní části se nachází spona, kterou je možné připnout shuffle na triko nebo batoh.

Na shufflu se ale nenachází šikovné tlačítko „shuffle“, které je jinak na podstatně menším iPodu od Applu, což je podle webu největší zklamání. Na zařízení tak není možné si pouštět náhodný výběr hudby. Playlisty vždy budou v takovém pořadí, v jakém si je uživatelé pořídili před synchronizací. Výrobce shufflu tvrdí, že tento nedostatek musí napravit služba Spotify.

Aby bylo možné hudbu na the Mighty začít nahrávat, je potřeba si stáhnout příslušnou aplikaci buď na iOS nebo Android, založit si účet a počkat, dokud se účet nepropojí se zařízením. Poté bude the Mighty přidáno do uživatelovy Wi-Fi sítě a naloguje se do služby Spotify. Theverge zde upozorňuje na další slabé místo zařízení – aplikace má se svým rozhraním „ošklivě texturované pozadí“, je strohá a celkově nevyladěná, což nedělá dobrý dojem, zvlášť pokud se jedná o projekt financovaný prostřednictvím crowdfundingu. To souvisí s tím, že za shufflem the Mighty stojí společnost o pouhých šesti zaměstnancích.

Zařízení má i pozitivní stránky, například dostatečnou úložnou kapacitu a výdrž baterie. Aplikace přehledně ukazuje, kolik místa zaberou uživatelovy další playlisty. Také je zde užitečné tlačítko „Stay Fresh“, které tyto připravené updaty v playlistu synchronizuje.

The Mighty stahuje hudbu přímo ze serverů služby Spotify pomocí svého zabudovaného Wi-Fi čipu, ale stahování trvalo dle zkušenosti recenzenta webu déle, než očekával. Celkově je zařízení zatím uživatelsky nepříliš přívětivé, schází mu nejdůležitější funkce – náhodné přehrávání, potřebuje k nahrávání playlistů ze Spotify na the Mighty nemastnou neslanou aplikaci ve vašem smartphonu. Přesto však své sliby z většiny plní. Pokud chcete poslouchat svoji hudbu ze Spotify, můžete svůj telefon nechat doma, uzavírá server theverge.com.

 

Zdroj: theverge.com