Islandské aerolinky WOW Air ukončily činnost, na letištích zůstaly tisíce cestujících

Islandská nízkonákladová letecká společnost WOW Air oznámila, že ruší veškeré své lety a ukončuje provoz. Své klienty vyzvala, aby pomoc hledali u jiných leteckých společností, které by jim mohli poskytnout levnější letenky anebo si své peníze vyžádali zpět.

Mnozí cestující zůstali kvůli náhlému ukončení provozu aerolinek na letištích. Řada z nich si stěžuje na nedostatek informací. Lety se podle některých svědků několikrát zpozdily a následně došlo k jejich úplnému zrušení. Cestující si stěžují mimo jiné na špatnou úroveň komunikace.

Letecká společnost Islandair, která má své sídlo také na Islandu nabídla lidem postiženým zrušením letům levnější letenky a poradenství. Podle zpravodajského serveru Island Review je v současnosti na různých místech světa bez dopravy 2700 až 4000 cestujících, kteří měli odletět se společností WOW Air. Ti, kteří měli zakoupené letenky s touto společností, a ještě nevyrazili na cesty si budou muset zakoupit letenky u jiných společností. Kdy a jak dostanou své peníze zpět zatím není jasné. Silnější Islandair v minulosti projevil o koupi WOW Air zájem, z obchodu ale nakonec sešlo.

WOW Air není první leteckou společností, která nenadále ukončila činnost. Loni v říjnu musela ukončit činnost a vstoupit do konkurzu společnost Primera Air sídlící v Dánsku. V únoru potom bez předchozího upozornění ukončila činnost britská Flybmi, která jako jeden z důvodů uvedla nejistotu kvůli brexitu.

Zdroj: edition.cnn.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.