Foto: Wikimedia Commons

Jack Dorsey odešel z vedení Bluesky

Jack Dorsey opustil vedení společnosti Bluesky. Bývalý generální ředitel Twitteru, který byl dříve nejvýznamnějším zastáncem Bluesky, se o víkendu podělil o životní novinku na síti X, kam v poslední době často přispívá. V odpovědi na dotaz uživatele, který se zeptal, zda je stále ve vedení Bluesky, Dorsey stručně odpověděl pouze „ne“. Žádné vysvětlení prozatím nepřišlo.

Decentralizovaná sociální síť byla spuštěna jako projekt týmu tehdejšího Twitteru již v roce 2019, ale nakonec se od něj oddělila. Veřejnosti se otevřela teprve letos v únoru poté, co byla téměř rok pouze pro zvané. Zatímco Jack Dorsey zasedal v její správní radě, Bluesky vede Jay Graber, která je od roku 2021 její generální ředitelkou. Dorsey se o X od převzetí Elonem Muskem vyjadřoval smíšeně, ale zdá se, že nyní se k němu opět přiklonil.

Společnost se o Dorseyho odchodu zatím nezmínila a na svých webových stránkách ho stále uvádí jako člena představenstva. Přitom zřejmě již před několika měsíci Dorsey smazal svůj vlastní účet Bluesky. Důvod jeho odchodu ze společnosti tedy prozatím zůstává záhadou.

Zdroj: engadget.com