Foto: se svolením Jesse Dorogusker

Jak vypadá hardwarová peněženka na bitcoiny? Jack Dorsey představil prototyp

Společnost Block, kterou vlastní Jack Dorsey, ukázala, jak si představuje, že bude vypadat hardwarová kryptopeněženka. Toto zařízení má pomoci lidem v bezpečné správě a vlastnění bitcoinů. Vedoucí hardwarové sekce společnosti Block, Jesse Dorogusker, ve středu na Twitteru zveřejnil obrázek ukazující několik zařízení, která podle všeho obsahují čtečky otisků prstů a nabíjecí porty USB-C.

Dorsey poprvé promluvil o kryptopeněžence v červnu 2021 a od té doby jsme o ní již párkrát slyšeli, a získali tak nějaké podrobnosti. Společnost například uvedla, že hardwarová peněženka bude jen jednou z dílčích částí jejího systému pro ukládání kryptografických dat a že bude mít odpovídající mobilní aplikaci. Block již také zveřejnil postup, který je potřeba provést v případě ztráty peněženky nebo telefonu. Dále uvedl, že později bude uživatele informovat o postupu, který je potřeba provést, pokud ztratíte obojí.

Samotný hardware vypadá „rockově“, jak se vyjádřil sám Dorsey. Nejde ale o pejorativní označení. Zařízení vypadají jako různé druhy kamene (např. mramor či žula) a mají zajímavý geometrický tvar.

Lindsey Grossmanová, vedoucí oddělení produktů, marketingu a partnerství pro peněženku Block, uvedla, že na obrázcích jsou „některé prototypy, s nimiž společnost experimentuje pro hardwarovou součást peněženky, která bude zahrnovat také mobilní aplikaci a sadu samoobslužných nástrojů pro obnovu“. Zmínila také, že společnost v budoucnu plánuje rozsáhlé testování, což je bohužel velmi vágní vyjádření a neříká nic o tom, kdy se tyto prototypy stanou skutečným produktem.

Zdroj: theverge.com