Foto: se svolením Bauhutte

Japonská firma přestavila shiatsu masážní přístroj na ruce pro hráče

Co si budeme povídat – dlouhé vysedávání u počítače rozhodně není pro lidské tělo přirozené. Zvlášť pokud se prací s počítačem živíte nebo patříte mezi vášnivé hráče, málokoho po čase nepotrápí nejrůznější bolesti – zejména bolest zad, ale také zápěstí, loktů či prstů. Přitom právě bolesti rukou a prstů často trápí milovníky videoher.

S možným řešením nyní přišla japonská společnost Bauhutte, která vyrobila shiatsu masážní přístroj na ruce pro hráče. Poměrně krkolomný název MSG-01H-BK nese zařízení, které lze využít pro obě ruce, disponuje 15vrstvým vzduchovým polštářem pro každý prst a shiatsu destičkou pro dlaň. Budoucí majitelé mohou volit mezi dvěma režimy – režimem Shiatsu pro celou ruku a režimem zaměřeným na protažení prstů.

Kromě toho si budou moci zvolit míru intenzity masáže či přidat ohřívání rukou, které údajně zlepšuje krevní oběh. Po 10 minutách se masážní přístroj automaticky vypne. Bauhutte doporučuje používat zařízení před samotným hraním, při přestávkách i po něm.

Ačkoli někomu toto masážní zařízení může připadat nesmyslné a zbytečné, pravdou je, že celá řada závodníků v esportech mezi jednotlivými koly využívá nejrůznější zahřívače rukou či maséry, kteří ruce hráčů pomáhají udržovat ve špičkové kondici.

Novinka je prozatím dostupná pouze v Japonsku a zájemci za ni zaplatí 150 dolarů. Do budoucna však můžeme očekávat rozšíření i na další světové trhy. Kromě MSG-01H-BK Bauhutte nabízí také celou řadu dalších přístrojů – např. masážní zařízení na nohy, herní postel a další hráčský nábytek či příslušenství.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.