Japonská společnost představila miniaturní 4G telefon, je velký jako kreditní karta

Zajímavé novinky světa mobilních telefonů nemusí být jen vyleštěné přístroje z kovu, keramiky a skla nabité tou nejvýkonnější technologií dneška. Existuje řada uživatelů, více ocení skladnost, nenápadnost a dlouhou výdrž baterie kombinováno s většinou běžných funkcí. A právě takovým lidem jistě udělá radost novinka japonské společnosti Kyocera nesoucí označení KY-O1L.

Tento skutečně miniaturní telefon není svým půdorysem větší než kreditní, jediné co jej od ní odlišuje je o něco větší tloušťka 5,3 mm a váha 47 g. I přes to se pohodlně vejde do peněženky. Jeho displej je vyroben z monochromatického elektronického papíru, podobného tomu, který se používá ve čtečkách elektronických knih. Displej je dotykový a slouží k pohodlnému ovládání telefonu. Výhodou KY-O1L je fakt, že kromě volání a psaní SMS zpráv umožňuje také prohlížení internetu a to díky vestavěnému 4G modemu.

S videi se počítat nedá, ale na běžné prohlížení zpráv je výbava telefonu naprosto dostačující. Obchod s aplikacemi nebo fotoaparát byste u tohoto drobečka hledali marně. Výhodou by naopak měla být dlouhá výdrž baterie, které pomáhá použitá technologie displeje.

Ačkoliv se nejedná o nejmenší nebo nejtenčí telefon co byl kdy vyroben, vypadá KY-O1L na první pohled velice prakticky a díky 4G konektivitě by se mohl stát dobrým partnerem pro cestovatele, nebo lidi, kteří potřebují mít druhý náhradní telefon a nechtějí sebou vláčet dva velké přístroje – KY-O1L lze ukrýt do peněženky.

Na japonském trhu by se tato novinka měla objevit v nejbližší době a její cena byla stanovena na 32 000 jenů, tedy přibližně 300 dolarů. Jestli se dostane i na evropský trh zatím není jasné.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.