Japonské úřady připravují projekt, jež umožní využívat iPhone s NFC čipem jako občanský průkaz

Jednou z méně zdůrazňovaných funkcí operačního systému iOS 13 je širší podpora funkcí komunikačního čipu NFC. Ten se poprvé objevil na telefonech iPhone v roce 2014 a stal se základem platebního systému Apple Pay. Kromě něj jsem však širší využití, které nabízí konkurenční operační systém Android neviděli.

To by se však mělo s novou verzí operačního systému iOS změnit. NFC v telefonech Apple by mělo najít mnohem širší využití včetně oficiální dokumentace. Jedním z modelových příkladů by se měly stát národní identifikační karty (obdoba občanských průkazů) v Japonsku.

V roce 2015 přešlo Japonsko na zjednodušený systém využívající unikátní čísla, které de facto nahrazují občanský průkaz jako takový. Mohou sloužit například při podávání daní nebo pro další úřední komunikaci.

A právě tento systém by brzy měl převést do mobilní podoby, jejíž základem bude aplikace pro systém iOS , do níž bude moci každý obyvatel vložit certifikát se svým číslem a následně využívat svůj telefon jako identifikační kartu. Kromě IOS by se tato služba měla objevit i na telefonech se systémem Android, kde je v současnosti testována. Zapojení iPhonu a dalších zařízení se systémem iOS, která jsou v Japonsku populárnější než Android, by přineslo skutečnou revoluci.

Zprávu o tom, že na celém projektu pracují japonské úřady potvrdil vysoký vládní úředník Masanori Kusunoki.

Zdroj: msn.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.