Obří roboti z USA a Japonska se střetli v přímé souboji

Obří roboti jsou motivem mnoha sci-fi filmů, ať už hraných nebo animovaných. Na přitažlivost robotích klání sázel například seriál Strážci vesmíru, v nedávné době roboty nabídla série Transformers nebo film Avatar. Skutečný souboj obřích robotů však dosud lidstvo nezažilo.

To se ale změnilo a první, dokonce mezinárodní, souboj obřích robotů se uskutečnil v nedávné době. Jeho záznam uvede příští úterý videoherní kanál Twitch.tv. V zápase, který nemohl být vzhledem k více kolům a nutným opravám mezi nimi uskutečněn v přímém přenosu, se utkal tým amerických inženýrů z MegaBots Inc. s japonskými soupeři ze společnosti Suidobashi Heavy Industry.

Prostředí souboje bylo opravdu stylové, střetnutí robotů probíhalo v opuštěné ocelárně v Japonsku, kde nemohlo dojít k významnějším škodám, rušení okolí, a které zároveň poskytlo celému klání jedinečné kulisy. Z důvodů bezpečnosti proběhl celý soubor bez diváků, pouze za přítomnosti dvou inženýrských týmů a štábu, který souboj natáčel.

Oba roboti byly ovládáni lidským řidičem, který seděl v jejich útrobách. Zápas probíhal na život a na smrt, respektive na zapnutí a vypnutí. Úkolem bylo soupeřova robota vyřadit nějakým způsobem z boje (nebo ho zahnat dostatečně daleko). Nepoužívali se při tom z pochopitelného důvodu zbraně, které by mohly jakkoliv narušit (výbuchem, řezáním atd.) kovovou konstrukci soupeře.

Roboti měří 4,8 a 3,9 metrů, pohybují se pomocí pásů, oproti svým filmovým protějšků jsou poměrně pomalí a neohrabaní. Kdo tedy čekal souboje ve stylu film Pacific Rim, může být trochu zklamaný, přesto se však jedná o první střetnutí takovéhoto charakteru na světě. Na fakt, který tým nakonec v tomto unikátním duelu zvítězil, si budeme muset počkat do úterního vysílání.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.