Foto: Unsplash

Japonsko bude testovat digitální měnu, podporu vyslovily tři největší banky v zemi

Stále častěji se objevuje názor, že digitální měny čeká velká budoucnost. K významnému kroku v této oblasti se nyní připojilo také Japonsko. Podle agentury Reuters konsorcium složené z přibližně 70 japonských firem uvedlo, že v roce 2022 plánuje spustit novou digitální měnu, jež bude založena na jenech.

Tento projekt nese předběžný název DCJPY a zajímavé je, že jej podpoří hned tři největší banky v zemi. Na tikové konferenci, která proběhla tento týden, finanční skupiny Mitsubishi UFJ, Mizuho Financial Group a Sumitomo Mitsui Financial Group uvedly, že již od loňského roku se pravidelně scházejí s cílem vytvořit systém pro digitální platby. Kromě těchto tří velkých finančních skupin do konsorcia patří například také firmy East Japan Railway Company či Kansai Electric Power Company.

V dohledné době (konsorcium uvedlo, že půjde o následující měsíce) dojde k zahájení testování měny. Nutno přitom podotknout, že tento experiment je oddělený od podobného projektu, který provádí Bank of Japan a jenž pracuje na vytvoření digitálního jenu.

CBDC (tedy koncept digitální měny, jež je garantována přímo centrální bankou) zkoumají také v Číně a ve Spojených státech. Pro Japonsko je tento krok další z mnoha výzev. Tato země je totiž známá tím, že miluje hotovost (pro příklad ještě v roce 2018 proběhlo všech 80 % maloobchodních transakcí v hotovosti). Japonská vláda se však tento zvyk pokouší postupně měnit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.