Japonsko chce prý vytvořit mezinárodní síť pro platby kryptoměnami

Japonsko má v plánu vytvořit globální síť pro platby digitálními měnami, která by připomínala bankovní síť SWIFT. Prostřednictvím ní chce bojovat proti praní špinavých peněz. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle agentury chce mít Tokio síť funkční do několika let. Její vývoj má monitorovat tým spojený s mezivládní organizací FATF (Financial Action Task Force)a Japonsko bude na jejím vytvoření spolupracovat s jinými zeměmi.

V tuto chvíli prý není jasné, jak by síť fungovala. Síť SWIFT je mezinárodním platebním systémem, který používají banky k posílání peněz po celém světě.

FATF prý plán na zřízení sítě již v červnu schválilo. Konkrétně jej navrhlo japonské ministerstvo financí a místní finanční regulační orgán Financial Services Agency, Oba úřady se k záležitosti odmítly vyjádřit.

Tokio v poslední době vyvíjí zvýšenou snahu, aby zajistilo bezpečnost virtuálních měn. Chce tím pobídnout sektor průmyslu vyvíjející finanční technologie, aby stimuloval ekonomický růst. Japonsko se stalo v roce 2017 první zemí světa, která na národní úrovni zavedla regulaci tržišť s kryptoměnami.

 

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.