Foto: se svolením Balmuda

Japonský výrobce topinkovačů Balmuda představil svůj první chytrý telefon

O tom, že v současném světě se výrobcem chytrých telefonů může stát skutečně téměř kdokoli, svědčí i zpráva z Japonska. Tamní výrobce drahých topinkovačů poháněných párou, společnost Balmuda totiž představila svůj první smartphone.

Toto oznámení však přeci jen není tak šokující, jak by se mohlo na první pohled zdát, Balmuda totiž kromě topinkovačů navrhuje také další prémiové příslušenství do kuchyně i domácnosti (např. rýžovary nebo čističky vzduchu) a o tom, že chce do roku 2021 vstoupit na trh s chytrými telefony, informovala již v květnu.

Navíc Balmuda tyto smělé plány nerealizuje sama, nýbrž spolupracuje se společností Kyocera, která se mimo jiné zabývá výrobou elektroniky. Jejich společným úsilím vznikl telefon Balmuda Phone, který se může pochlubit systémem Android s podporou 5G a bezdrátovým nabíjením.

4,9palcový displej nabídne rozlišení 1080p, nicméně telefon je vybaven také 48Mpx zadním fotoaparátem, 8Mpx selfie kamerou a snímačem otisků prstů. Poháněn je procesorem Snapdragon 765, disponuje 6 GB RAM, 128 GB interního úložiště a baterií s kapacitou 2 500 mAh. Velmi netradiční je design Balmuda Phone. Chlubí se totiž malými rozměry, zaoblenými zády a hmotností pouze 138 gramů.

Prozatím má společnost v plánu uvést telefon na trh pouze v Japonsku. Předobjednávky začnou v zemi již dnes (tedy 17. listopadu) a expedice bude zahájena 26. listopadu. Pokud vás zajímá, zda se nezvyklý telefon časem objeví i na jiných trzích, určitá naděje se rýsuje. Společnost Balmuda totiž loni na americký trh uvedla jeden ze svých luxusních topinkovačů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.