Foto: Pxhere

Je bezpečné kupovat ojetý vůz, který měl v minulosti nehodu?

Pokud uvažujete o pořízení nového automobilu z bazaru, rozhodně se vyplatí jej předtím důkladně prověřit. Lze tak předejít koupi vozidla, u něhož se může později ukázat například to, že bylo bourané, přestože to prodejce popíral nebo neuvedl. Výborným pomocníkem je v takovém případě celosvětový registr CarVertical. Na stránkách www.carvertical.com/cz jednoduše zadáte VIN vyhlídnutého auta (či automobilů), načež získáte přehledný souhrn všech důležitých informací o historii daného vozu.

Podle průzkumu Asociace obchodu ojetými automobily (AOOA) z roku 2019 se téměř u dvou třetin ojetých vozidel po jejich zakoupení objeví nějaká závada či oprava, která souvisí s havárií v minulosti. Podle statistik bylo dokonce každé páté auto dovozené ze zahraniční bourané. Bohužel neleze spoléhat na to, že vám všichni prodejci poskytnou pravdivé a vyčerpávající informace, je proto důležité zapátrat také na vlastní pěst a zjistit si maximum informací o automobilu, který vás zaujal.

Co všechno se o automobilu dozvíte

Vzhledem k tomu, že CarVertical je nezávislý poskytovatel služeb, zprostředkovává pravdivé a kompletní informace o historii automobilu. Můžete zvolit základní přehled, který je zdarma, anebo přehled celé historie vozidla, který je již placený. Získáte tak veškeré informace, které potřebujete vědět.

Kromě veškerých informací o vozidle „v kostce“ a nejdůležitějších údajích z historie vozu (možné přetočení tachometru, krádež, nehody a skutečnost, zda byl automobil využíván k provozování taxi služby), získáte také detailní přehled. Ten zahrnuje všechny aktivity, jež byly prováděny (tedy první registrace vozidla, provedení STK, emisních kontrol, změny majitele, poškození vozidla). V rámci těchto informací se dozvíte také to, zda automobil nebyl předmětem exekuce, nebyl používán pro výuku autoškoly a mnoho dalšího.

Přístupná je také databáze odcizených vozidel, a to po celém světě. Získáte tak přehled o tom, zda v některé ze zemí vůz nebyl evidován jako odcizený. Samozřejmostí je také přehledný graf obsahující počet najetých kilometrů, z něhož lze snadno zjistit, zda bylo neoprávněně manipulováno s tachometrem.

Součástí získaných dat je také přehledná časová osa (od první garanční prohlídky vozu až po současný stav), jež obsahuje všechny informace ohledně údržby vozidla včetně doporučení, jaké údržby by měly být na vozidle v nadcházející době provedeny. Dále si uživatel může prohlédnout také historii poškození vozidla na interaktivním modelu, který obsahuje všechny údaje o poškození (kdy a kde k němu došlo, jaké byly náklady na opravu, typ poškození a výčet všech možných dalších poškození). Samozřejmostí je také přehled o specifikacích vozidla, od jeho výbavy přes motorizaci až po typ převodovky. Najdete zde všechny potřebné informace.

Kromě výše uvedeného se díky službě CarVertical dozvíte také o tom, jaké nejčastější závady vámi vybraný model postihují, jak provádět kontrolu tohoto vozidla a jak nejčastější závady na voze zjistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.