Foto: Fntastic

Jedna z nejočekávanějších her na Steamu byla odložena o 8 měsíců kvůli sporu o ochrannou známku

The Day Before, vyvíjená herním studiem Fntastic, byla po hře Hogwarts Legacy již dlouhé měsíce druhou nejžádanější hrou na Steamu. Tuto středu však studio Fntastic nečekaně oznámilo, že vydání hry musí být odloženo z 1. března až na 10. listopad tohoto roku.

V příspěvku zveřejněném včera na Twitteru studia Fntastic se uvádí, že „Steam zablokoval [jejich] stránku hry na žádost soukromé osoby,“ která několik měsíců po oznámení hry v lednu 2021 podala ve Spojených státech žádost o ochrannou známku na značku The Day Before. V tweetu se dále píše, že se studio o tomto kroku dozvědělo až 19. ledna 2023, kdy obdrželo stížnost od držitele ochranné známky.

To je přinejmenším podezřelé. Hru navíc provázejí problémy už od jejího ohlášení. Původně se očekávalo, že hra vyjde v roce 2022, ale po zpoždění způsobeném přechodem na Unreal Engine 5 bylo vydání posunuto až na březen 2023. Herní studio nadto za posledních několik let zveřejnilo pouze několik velmi krátkých trailerů a záběrů ze hry, které ale nepůsobí dojmem, že by hra měla být blízko dokončení.

Podezřelé je i samotné studio Fntastic, které doposud vydalo jen 3 hry. Ty nemají moc pozitivní hodnocení, a navíc ani nejsou komplexitou a rozsahem srovnatelné s plánovaným The Day Before. Kritici proto upozorňují na to, že studio Fntastic pravděpodobně nemá potřebné zkušenosti na vývoj takto rozsáhlé hry a spekulují, že komplikace ohledně ochranné známky jsou jen dalším zastíracím manévrem.

Zdroj: www.pcgamer.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.