Foto použito se svolením společnosti Blue Origin

Jeff Bezos se úspěšně vrátil z vesmíru, ve své řeči poděkoval všem zaměstnancům a zákazníkům Amazonu

Když se kabina Blue Origin úspěšně na padácích snesla na stanovené místo pouště, bylo jasno. Další soukromá vesmírná společnost zvládla posádkový let, tentokrát dokonce se svým majitelem na palubě. Jeff Bezos se tak připojil k počínající éře vesmírného turismu.

Po úspěšném návratu z okraje vesmíru, kde strávil několik minut, si Jeff Bezos vzal slovo, aby pronesl děkovnou řeč, která byla trochu netradiční. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům společnosti Amazon a všem zákazníkům společnosti Amazon, protože právě ti za to všechno zaplatili,“ zněla jeho slova.

Jeff Bezos údajně snil o cestě do vesmíru již od střední školy. Jeho tehdejší přítelkyně měla říct, že Jeff vydělává tolik peněz právě proto, aby se jednou mohl sám podívat do vesmíru. Podle knihy The Everything Store už v té době snil o lidských koloniích na palubách vesmírných stanic. Samotná společnost Blue Origin, která jednoho z nejbohatších mužů planety do vesmíru dostala, byla založena v roce 2002, a to díky penězům, které vygenerovala společnost Amazon.

Amazon založil Bezos v roce 1994, doslova na úsvitu internetu, tedy v podobě jakou známe dnes. Amazon dosáhl prvního zisku po třech letech fungování, tedy v roce 2001, rok před založením Blue Origin.

Jeff Bezos je mimo jiné známý svým nepříliš přátelským chováním k podřízeným a kolegům. Poskytuje zpětnou vazbu typu „Jsi líný nebo nekompetentní?“ nebo „Když tu myšlenku znovu uslyším, budu se muset zabít,“ případně „Proč plýtváš mým životem?“ Přesto (nebo možná díky tomu) se mu podařilo vybudovat jedno z největších světových impérií. Zajímavostí také je, že na začátku léta opustil Bezos funkci generálního ředitele společnosti Amazon.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.