Foto: se svolením Sega

Ježek Sonic se vrací v kolekci remasterů kultovních her Sonic Origins

O ježkovi Sonicovi se dozvídáme často – na někoho možná až příliš často. Nicméně Sega věří, že množstvím nového obsahu udělá fanouškům radost. Nyní přináší klasické 2D hry s tímto modrým bodlinatým hrdinou.

Konkrétně jde o kolekci Sonic Origins, která bude mít premiéru 23. června na PC a konzole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch. Standardní verze za 40 dolarů bude obsahovat remastery her Sonic the Hedgehog 1, 2, Sonic 3 & Knuckles a Sonic CD, zatímco edice Digital Deluxe za 45 dolarů přidá obtížné mise, exkluzivní hudbu a kosmetické předměty.

Každá z her v balíčku se může pochlubit remasterovanou grafikou a dalšími vylepšeními, jež lze očekávat u herních titulů určených pro moderní hardware. Všechny hry si však můžete zahrát i v původním módu (tedy tak, jak byly zamýšleny včetně starého poměru stran), ale můžete také experimentovat s funkcemi a režimy, které na Genesis nebo Mega Drive nikdy nebyly k dispozici.

Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát za Sonica, Tailse nebo Knucklese v kterékoli z her. A například Anniversary Mode přináší širokoúhlý poměr stran s nekonečným počtem životů. Po splnění misí získáte medailonky, které odemknou obsah.

Skalní fanoušky ale možná zamrzí, že Sega v balíčku nenabízí remaster klasického titulu pro 32X Knuckles Chaotix, každopádně pokud si chcete nostalgicky zavzpomínat nebo třeba seznámit své děti s další kultovní plošinovkou 16bitové generace, Sega nabízí jedinečnou příležitost.

Zdroj: engadget.com