Zdroj: Unsplash

Jihokorejská prokuratura žádá Interpol o pomoc při pátrání po vývojáři TerraUSD Do Kwonovi

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Terraform Labs Do Kwon o víkendu napsal na Twitter, že není na útěku. Toto prohlášení učinil poté, co na něj a dalších pět osob spojených se společností Terraform Labs vydaly jihokorejské úřady zatykač za porušení zákonů o kapitálových trzích v zemi. Podle listu The Financial Times okresní prokuratura v Soulu žádá Interpol, aby Kwona zařadil na seznam červených oznámení a aby mu odebral cestovní pas.

Červené oznámení znamená, že započíná pátrání po místě pobytu a zatčení hledaných osob, po kterých se pátrá za účelem trestního stíhání nebo výkonu trestu a běžně se vydává pro uprchlé osoby. Jak poznamenává Yonhap News, Kwon odletěl do Singapuru koncem dubna v době, kdy uzavřel kancelář své společnosti v Koreji. Jeho rodinní příslušníci a další klíčoví zaměstnanci společnosti Terraform Labs ho údajně v květnu do Singapuru následovali.

Výkonný ředitel a další zaměstnanci společnosti Terraform Labs jsou vyšetřováni kvůli finančním podvodům a daňovým únikům v souvislosti s krachem stablecoinů TerraUSD a Luna, který vedl ke ztrátě 40 miliard dolarů (981 miliard Kč) z peněz investorů.

Prokurátoři se domnívají, že Kwon opustil Koreu, aby se vyhnul vyšetřování. Kwonova poloha je na Twitteru stále nastavena na Singapur a jeho poslední tweety z víkendu popírají, že by se snažil vyhnout dopadení orgány činnými v trestním řízení.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.