Foto: se svolením Google

Již 6. října se dočkáme představení telefonů Pixel 7 a hodinek Pixel Watch

Letošní podzimní hardwarová akce společnosti Google, která se bude konat již 6. října, bude výjimečná. Nejenže na ní oficiálně debutuje Pixel 7, ale také budou představeny první chytré hodinky značky Pixel Watch. Co přesně od těchto zařízení můžeme očekávat a zda můžeme od Googlu očekávat ještě nějaké překvapení, si zodpovíme v tomto článku.

Hlavní část prezentace se pravděpodobně zaměří na nejnovější telefony společnosti Google, Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Oficiální ukázka na letošní jarní konferenci I/O odhalila, že budou do značné míry podobné řadě Pixel 6. Přestože nabídnou aktualizovaný design, v lecčems se bude podobat právě šestkové řadě. Poměrně jasnou zprávou je nový čip Tensor G2, který slibuje vyšší výkon pro média, rozpoznávání řeči a další úlohy, každopádně rozdíl oproti původnímu čipu by neměl být až tak velký. Na smartphonech poběží systém Android 13 a základní model nabídne dva zadní fotoaparáty (jako běžný Pixel 6), zatímco model Pro přidá třetí. Podle dosavadních úniků lze také očekávat, že standardní Pixel 7 nabídne 8 GB RAM a bude začínat se 128GB úložištěm, podobně jako jeho předchůdce.

Pokud již vlastníte šestkový model a chtěli byste přejít na sedmičkový, doporučujeme si celou věc rozmyslet (rozdíly nebudou až tak markantní), pokud však máte Pixel 5, půjde o příjemný upgrade.

Netrpělivě očekávány jsou také první oficiální chytré hodinky společnosti Google Pixel Watch. Budou se pyšnit systémem Wear OS 3 a lze očekávat těsné sepětí se systémem Fitbit, což zahrnuje sledování kondice, spánku a celkového zdravotního stavu. Google prozatím nesdělil mnoho informací o tom, co nám hodinky nabídnou, měly by ale disponovat monitorováním srdečního tepu, kyslíku v krvi a EKG. Nepřekvapila by ani funkce peněženky pro placení poklepáním.

Podle serveru 9to5Google by hodinky Pixel Watch mohly místo Tensoru používat sériový čip Samsung Exynos a mohly by nabídnout velkou 2GB paměť RAM, 32GB úložiště a koprocesor, který udrží výdrž baterie pod kontrolou. Předobjednávky telefonů i chytrých hodinek by měly startovat již 6. října.

Přestože zatím nevíme, zda se na akci objeví další hardware, nelze to vyloučit. Velmi pravděpodobně bychom se totiž mohli dočkat upoutávky na další produkty, na nichž Google pracuje. Může jít o podrobnosti o tabletu Pixel, ale třeba také o dalších zařízeních Nest (či aktualizaci stávajících zařízení Nest Mini a Nest Audio). Dočkat bychom se mohli také představení softwaru souvisejícího s umělou inteligencí.

Zdroj: engadget.com