Jízdní řády, zpoždění a problémy na trase hromadné dopravy v Praze jsou dostupné na Google mapách

Pražská integrovaná doprava patří svou hustotou pokrytí a přesností spojů mezi naprostou světovou špičku. V posledních několika letech navíc zlepšuje své služby vstříc moderní době, takže například jízdenky je možné v automatech a nově také ve vybraných spojích zaplatit platební kartou. Další novinka, kterou Organizace ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a dalšími partnery připravila se týká informací.

Díky otevření aktuálních dopravních dat mohou cestující od nového roku vyhledat spojení v celé síti Pražské integrované dopravy, nově i včetně vlaků a informací o mimořádnostech na všech linkách v síti PID. V odjezdech autobusových linek soukromých dopravců se pak začínají objevovat informace o aktuálních zpožděních spojů.

„Pražská integrovaná doprava je tak prvním systémem v ČR a jedním z mála dopravních systémů ve střední Evropě, který poskytuje aktuální reálná data o provozu ve strojově čitelném formátu,“ informuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Nová služba je určena jak obyvatelům Prahy, tak jejím návštěvníkům z řad turistů. Velkou výhodou totiž je, že mohou používat mezinárodní aplikaci Google Maps bez nutnosti stahovat si lokální aplikaci. Google mapy budou díky nové funkcí navíc mít upozornění na možné problémy na trase v reálném čase, což je schopnost, kterou nemá ani tuzemská populární aplikace IDOS. Vyhledávač navíc tyto problémy zohledňuje při vyhledávání ideální trasy.

Zdroj: pid.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.